Kuchnia na maxa – blog o wyposażeniu gastronomicznym :)
Wybór witryny chłodniczej

Wybór witryny chłodniczej

Właściciele lokali gastronomicznych muszą w swojej pracy brać pod uwagę wszystkie aspekty prowadzenia tego typu biznesu. To jak funkcjonuje lokal gastronomiczny w dużej mierze przekłada się to, czy klienci są zadowoleni i czy wrócą ponowie do skorzystania z oferty. Natomiast zadowolony klient to zyski dla firmy oraz możliwość rozwoju. Dlatego posiadanie profesjonalnego wyposażenia, w tym witryny chłodniczej jest bardzo ważne, choć z pozoru wydawałoby się, że to nieistotna kwestia. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru witryny chłodniczej?

Najlepsze witryny chłodnicze

Bez względu na rodzaj prowadzonego lokalu, bardzo dużą rolę odgrywa to, co stoi przy barze. Wygląd lokalu buduje pierwsze wrażenie u klienta oraz wpływa znacząco na atmosferę całego miejsca. Chcąc stworzyć dobrą atmosferę trzeba zadbać o najmniejsze szczegóły. Takim elementem wyposażenia, którego nie warto pomijać jest szafa chłodnicza. Dzięki obecności szafy chłodniczej, klienci jednym rzutem oka będą mogli zapoznać się z ofertą lokalu. Szafa chłodnicza będzie eksponować napoje w butelkach czy puszkach, co nada wnętrzu charakteru.

Wybierając witrynę chłodniczą, trzeba kierować się tym, żeby pasowała ona do reszty wystroju lokalu gastronomicznego. Kolejny aspekt, który jest bardzo ważny podczas wybierania szafy, to obecność elektronicznego sterowania temperaturą. Pozwoli to na znacznie prostszą obsługę sprzętu. Oprócz sterowania temperaturą, warto zadbać, żeby wybrana szafa chłodnicza posiadała funkcję automatycznego odszraniania. Obecność tej funkcji zaoszczędza właścicielom lokalu dużo czasu poświęconego na czyszczenie. Ponadto witryna chłodnicza powinna mieć kółka. Będą one bardzo przydatne na przykład podczas mycia podłogi czy innych porządków albo kiedy lokal jest remontowany lub przemeblowywany. W momencie kiedy szafa chłodnicza stoi w widocznym miejscu, bardzo korzystną funkcją jest podświetlenie. Będzie to także bardzo estetyczny widok, szczególnie w lokalach z alkoholem. Wybór witryny chłodniczej musi uwzględniać także poziom głośności pracy agregatu. Jeśli lokal ma być przyjazny klientom, agregat powinien działać jak najciszej.

Inspirowane: Tanake.com.pl – sprzęt gastonomiczny